انرژی سنگ را به خانه خود بیاورید

انرژی سنگ
انرژی سنگ

انرژی سنگ ها یکی از بحث های داغ و جنجالی در بین مردم است، بیایید با هم این را مرور کنیم که آیا حقیقت دارد یا نه؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله همانطور که در کتب قدیمی هم آمده است سنگها دارای انرژی های نهفته هستند که این انرژی را هزاران سال در خود جای داده‌اند.

اما چگونه می‌توان از این سنگ ها برای تزئین خانه استفاده کرد؟ برای این کار راه های بیشماری وجود دارد. از گذاشتن سنگ ها در کنار سایر اقلام تزئینی مثل گل و گلدان و شمع گرفته تا درست کردن آویزهای کوچک و آویختن آنها از در و دیوار می‌تواند هم نقش تزئینات را ایفا کند و هم نقش پخش کننده انرژی به محیط خانه.

کتابخانه ها و طبقه های دیواری هم می‌توانند جای مناسبی برای قرار دادن سنگ ها باشند یا حتی با استفاده از آن ها می توانید انواع قاب عکس درست کنید.

شاید هم به این نتیجه برسید که بعضی از دکورهای قبلی تان مثل آینه یا قاب یک تابلو را با این سنگ ها تزئین کنید. این تصاویر به شما ایده های بیشتری خواهند داد.

در ادامه چند نوع سنگ را به شما معرفی میکنیم که می‌توانید از انرژی آنها در فضای خانه خود بهره‌مند شوید:

سنگ کریستال

سنگ کریستال از یک ساختار منظم و یکپارچه تشکیل شده و به عنوان یک شبکه بندی کریستالی شکل شناخته می شود. شما می‌توانید ۸ سنگ کریستال را در اتاق خواب خود قرار دهید و از انرژی ارزشمند آن بهره مند شوید.

این سنگ از خود انرژی مثبت ساطع می کند و با یک فرکانس ثابت در سطح خانه باقی می‌ماند.

هنگامی که قطعه ای از سنگ کریستال را بر روی قسمتی از بدن قرار می دهید، انرژی با فرکانس پایین تری ساطع می شود و بدن را تشویق می‌کند تا از خود انرژی با فرکانس بالاتری منتشر کند؛

بنابراین اگر احساس خستگی دارید و یا احساس می کنید که انرژی بدنتان کاهش یافته است، برای افزایش انرژی بدن خود از کریستال استفاده نمایید و از خاصیت خارق العاده آن در افزایش انرژی حیرت زده شوید.

سنگ کریستال
سنگ کریستال

سنگ کریستال تراش خورده شکل دار

سنگ کریستال تراش خورده شکل دار را می‌توانید درون جیب لباس یا کیف خود قرار دهید و یا به صورت گردنبند آن را از گردن خود آویزان کنید.

همچنین می‌توانید به صورت آویز از دیوار خانه خود آویزان کنید. سنگ های کریستال در شکل، رنگ و اندازه های مختلفی در بازار وجود دارند.

شما می‌توانید بنابر سلیقه خود هر یک از آن ها را خریداری نمایید. همچنین قابل ذکر است که هر یک از انواع مختلف کریستال، انرژی سنگ ویژه‌ای دارند.

به طور معمول برای تزیین خانه ها از کریستال هایی به شکل قطره، قلب و اشکال تراش دار استفاده می کنند تا علاوه بر زیبایی باعث تلالو و درخشندگی بیشتر نور در خانه شود.

برای تزیین و دکوراسیون حجم وسیعی از منازل مسکونی از این سنگ قیمتی و ارزشمند استفاده می‌شود.

سنگ کریستال تراش خورده شکل دار
سنگ کریستال تراش خورده شکل دار

انرژی سنگ نمک هیمالیا صورتی

سنگ نمک هیمالیا یا سنگ نمک صورتی همانند نمک خوراکی که در کابینت شما موجود است می‌باشد، دارای انرژی بسیاری است این سنگ عمدتا از سدیم کلراید تشکیل شده است.

با این تفاوت که ناخالصی های عمده موجود در آن مانند منیزیم، کلسیم، پتاسیم و دیگر عناصر موجود، باعث به وجود آمدن نوعی خاصیت انرژی درمانی در آن می‌شود.

همچنین سنگ نمک هیمالیا صورتی به عنوان تسکین دهنده، عنصری آرامش بخش و برای کاهش استرس در حمام نگهداری می‌شود.

از این سنگ پر انرژی برای تزیین خانه ها نیز استفاده می‌شود.

از جمله کشورهایی که از این سنگ برای تزیین خانه های خود استفاده می‌کنند می‌توان به استرالیا، چین، کشورهای اروپایی و عربی اشاره نمود.

به طوریکه با تزیین خانه‌های خود با سنگ نمک، علاوه بر بهره مندی از زیبایی آن از خواص درمانی این سنگ نیز بهره مند می‌گردند.

قابل ذکر است که رنگ های مختلف سنگ نمک خواص التیام بخش و درمانی مختص به خود را در محیط منتشر می‌کنند که افراد می توانند با تحقیق در مورد خواص هر یک از آن ها و با توجه به نیاز خود آن ها را خریداری کرده و در فضای خانه خود استفاده نمایند.

با قرار دادن سنگ‌های نمک در محیط خانه خود می‌توانید به کم تحرکی کودکانتان کمک کرد و همچنین از خواص مثبت و بی نظیر آن برای پوست بهره ببرید.

سنگ نمک هیمالیا صورتی
سنگ نمک هیمالیا صورتی

سنگ یاقوت ارغوانی یا آمیتیست

سنگ یاقوت ارغوانی یا آمیتیست، از ارزشمندترین و پرطرفدارترین نوع یاقوت به شمار می‌رود.

با توجه به اینکه اتاق نشیمن قسمت اصلی خانه را تشکیل می‌دهد و اعضای خانواده بیشتر وقت خود را در این قسمت از خانه سپری می‌کنند؛ بنابراین می‌توان با به کار بردن این سنگ ارزشمند در قسمت‌هایی از اتاق نشیمن، به افزایش روابط صمیمانه اعضای خانواده کمک کرد و همچنین از انرژی مثبتی که منتشر می کند، نهایت استفاده را برد.

این سنگ باعث افزایش صبر و تحمل و همچنین آرامش در افراد می شود. آمیتیست از انرژی سنگ مثبتی برخوردار است که موجب شادمانی و احساس رضایت می‌شود.

همچنین ثبات احساسی و قدرت درونی را به ارمغان آورده و انعطاف پذیری و همکاری را در بین اعضای خانواده افزایش می‌دهد.

گفته میشود که آمیتیست سنگ شانس متولدین بهمن ماه است.

این سنگ برای کسانی که از وسواس رنج می‌برند و یا کودک بیش فعالی در خانه دارند، بسیار مؤثر و کارساز است.

با به کار بردن آمیتیست در قسمت های مختلفی از خانه، علاوه بر لذت بردن از زیبایی بی نظیر آن، می‌توانید از دیگر خصوصیات منحصر به فرد آن مانند کمک به کنترل خشم، کاهش ترس و اضطراب، تسکین غم و اندوه، از بین بردن تفکرات منفی، آرام کردن ذهن، افزایش حافظه و تمرکز و همچنین افزایش انگیزه بهره مند گردید.

سنگ یاقوت ارغوانی یا آمیتیست
سنگ یاقوت ارغوانی یا آمیتیست

خواص سنگ یاقوت ارغوانی (آمیتیست)

اعتقادات دیگری در مورد خواص این سنگ وجود دارد، به طوریکه این اعتقادات مبنی بر درمان بی‌خوابی و تحریک رویاهای دلپذیر است.

جالب است بدانید که مصری های باستان از این سنگ برای ایجاد احساس گناه استفاده می‌کردند. آمیتیست به عنوان یک شفادهنده بزرگ و البته مؤثر شناخته می‌شود.

به جز خواصی که در موارد فوق به آن اشاره شد از جمله دیگر خواص آن می‌توان به افزایش تولید هورمون ها، کمک به متابولیسم، پاکسازی خون، تسکین دردهای جسمی، احساسی و عاطفی، کاهش سردردها و از بین بردن تنش ها، درمان بیماری های ریوی و دستگاه تنفسی، درمان بیماری های پوستی و غلبه بر تأثیر الکل اشاره کرد.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده و خواص هر یک از سنگ ها، شما می‌توانید براساس نیاز خود از این سنگ ها در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید تا هم با درخشندگی و زیبایی خاص آنها، نگاه هر بیننده ای را به خود جلب کنند و هم از خواص درمانی و انرژی سنگ مثبتی که در فضا منتشر می‌کنند، استفاده کرده و حس بهتری را به خود و اعضای خانواده خود هدیه دهید.

این مطلب را از دست ندهید: سنگ ماه تولد و سنگ شانس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید